גיל

גיל הוא ילד בן 5, יש לו שלושה אחים גדולים ואחות קטנה. יש לו גם הרבה בני דודים ובנות דודות והוא אוהב לפגוש אותם ולשחק איתם בשבת אצל סבתא וסבא. סבתא מכינה קוסקוס מאוד טעים וגם סלטים טעימים שהיא למדה להכין במרוקו. סבתא נולדה במרוקו וסבא נולד בתוניס, והם התחתנו אחרי שהם באו לישראל. גיל במיוחד אוהב סלט עגבניות קצת חריף.
ביום שישי בערב גיל הרבה פעמים הולך עם אבא שלו לבית הכנסת. לפעמים הוא משחק בחוץ עם חברים, ולפעמים הוא נשאר עם אבא בבית הכנסת ומקשיב לפיוטים המקסימים שכולם שרים.
כשגיל חוזר הביתה מהגן, הוא הרבה פעמים בונה בקוביות עם חבר. הם בונים מגדלים וארמונות. לפעמים אמא אומרת לו שהארמונות שהוא בונה מזכירים לה בניינים מפוארים במרוקו.
בגן של גיל יש חוג על בעלי חיים. כל שבוע מגיע המדריך ניר ומספר לילדים סיפורים מעניינים על בעלי חיים שונים. גיל תמיד מקווה שניר יביא אתו בעלי חיים ויתן לו ללטף אותם.
גיל אוהב גם שהגננת מלמדת שירים חדשים. הוא אוהב לשיר ולרקוד, ובמיוחד בגן, כשכל הילדים רוקדים יחד. בקבלת שבת בימי שישי הגננת מלמדת את כולם לשיר שירי שבת. הוא מכיר חלק מהשירים, כי אלה השירים שהמשפחה שלו שרה בערבי שישי. יש גם שירים שבהתחלה גיל לא הכיר אבל עכשיו הוא כבר מכיר, ויכול לשיר גם אותם.
גיל גם אוהב שילדים בגן מספרים על חגים שהם חוגגים. בשנה שעברה חברה שלו סיפרה על המימונה, שגם המשפחה שלו חוגגת. השנה אמא הציעה שגיל יספר בגן על "עיד אלבנאת". אמא אפילו אמרה שהיא תוכל לבוא לגן לספר על החג הזה ביחד עם גיל.
כשיש חופשים, אחיו הגדול של גיל לפעמים לוקח אותו ואת אחותו הקטנה, תמר, להצגות ולהופעות של מוזיקה. בחופשת חנוכה הם היו בהופעה שקראו לה "הכבש השישה עשר", וגיל כבר יודע לשיר כמעט את כל השירים מההופעה.
פעם סבא עשה לגיל ולתמר הפתעה – הוא לקח אותם לקונצרט של התזמורת האנדלוסית. כשסבא של גיל היה קצת יותר צעיר הוא ניגן על עוד בתזמורת הזאת.
גיל הכיר חלק מהמנגינות כי סבא מנגן אותן בבית. בקונצרט הוא היה מופתע לראות את הנגנים מנגנים בכל כך הרבה כלי נגינה שהוא לא הכיר.
גיל לומד לנגן על דרבוקה והוא מחכה שיוכל לנגן ביחד עם סבא.

דמויות נוספות