נעמי

נעמי עוד מעט בת שש. יש לה שני אחים ושתי אחיות. היא ישנה עם אחיותיה בחדר אחד. בגן של נעמי יש רק ילדות.
בשכונה של נעמי יש הרבה בתי כנסת. אבא שלה הולך לבית הכנסת כל יום להתפלל, בימי שבת גם הילדים מצטרפים אליו. בכל יום שישי, בבישולים לקראת שבת, נעמי לוקחת כסא ועומדת במטבח לצד אבא. היא עוזרת לו להכין את הטחינה וגם לקלף תפוחי אדמה לחמין. אחר כך, היא ואחיותיה מדליקות נרות שבת עם אמן.
ביום שבת אף אחד בשכונה לא נוסע וכל המשפחה בבית, ואז הכי כיף לנעמי לשחק בחצר עם החברות שלה כי בכלל לא צריך להיזהר ממכוניות. נעמי מאוד אוהבת לרכב על קורקינט ועם החברות שלה היא אוהבת לקפוץ יחד על חבל.
בתוך הבית, היא משחקת גם עם האחים שלה. לפעמים הם נוסעים לדוד שלה, ששמו יוסף, וכולם קוראים לו דוד יוסף. יש לו חצר גדולה ושם הם פוגשים את בני ובנות הדודים וכולם משחקים יחד. אחיה הגדול, דניאל, לומד לנגן על פסנתר. היא מחכה שתגדל, היא מקווה שתלמד לנגן בחלילית כשתהיה גדולה.
הרבה פעמים, כשההורים שלה עסוקים, נעמי שומרת על יהונתן, האח הקטן שלה ומשחקת איתו. לפעמים קשה לה, כי שילה בוכה והיא לא תמיד מצליחה להרגיע אותו.
נעמי שמחה כשסבתא שלה לוקחת אותה ואת אחיותיה לראות הצגות על סיפורי חז"ל. היא אוהבת לראות הצגות, אבל לפעמים מתביישת להופיע בעצמה כשיש טקסים בגן.
פעם סבתא לקחה אותה לגן החיות בירושלים! נעמי מאוד אוהבת חיות וקצת חוששת מחלקן. כשהיו בפינת ליטוף היא התגברה ושמה עליה את הארנבת וליטפה אותה. היא מפחדת מכלבים ומאוד רוצה להצליח להתגבר על הפחד הזה.
נעמי אוהבת לרקוד ולשמוע מוסיקה, ולכן אוהבת חתונות משפחתיות, שבהן כל הנשים רוקדות ביחד עם הכלה. הבנים יושבים בנפרד מהבנות ורוקדים עם החתן.
היא מאוד מתרגשת מטקס קבלת הסידור שיהיה עוד מעט בגן. בטקס היא תקבל סידור אמיתי של גדולים והיא תלמד להתפלל ממנו כמו אמא ואבא שלה וכמו אחיה הגדול.

דמויות נוספות