שחר

שחר בת חמש ויש לה אחות ואח גדולים ממנה ואח קטן. סבתא קוראת לה וורקנש, שזה "את כמו זהב" באמהרית וזה מראה לשחר כמה סבתא אוהבת אותה. סבתא של שחר וגם אמא ואבא שלה נולדו באתיופיה, אבל שחר  ואחותה ואחיה נולדו בישראל. סבתא מדברת אמהרית יותר טוב מעברית, ושחר אוהבת שסבתא מספרת לה איך היא וההורים שלה באו לישראל מאתיופיה. שחר גם אוהבת שסבתא שרה לה שירים באמהרית, אפילו שהיא לא מבינה את המלים באמהרית. גם בגן היא אוהבת שהגננת מלמדת שירים, ואת הסיפורים שהיא מספרת, במיוחד על חגים. פעם אמא של שחר באה לגן וסיפרה לילדים על חג הסיגד שבו המבוגרים באים לירושלים שאליה התגעגעו מאד כשגרו באתיופיה, צמים עד הצהריים ואז אוכלים ביחד ארוחה גדולה וטעימה.

 אבא ואמא של שחר עובדים עד שעה מאוחרת ושחר נשארת בצהרון של הגן עד שאמא מסיימת את העבודה ובאה לקחת אותה. כל שבוע ביום שלישי שחר מחכה שהצהרון ייגמר כי היא הולכת לחוג ריקוד במתנ"ס.היא הכי אוהבת תכניות שמספרים בהם על חיות בטבע ועל מקומות רחוקים בעולם עם ילדים שמדברים בכל מיני שפות.    

בימים שאין לה חוג לפעמים אמא לוקחת אותה ואת אחיה הקטן אורי לשחק בגן שעשועים. שהיא הולכת לגינה אחהצ עם אמא היא אוהבת לפגוש את הכלבים בגינה וללטף אותם והדבר שהיא הכי רוצה זה שאמא תסכים לאמץ כלב וכבר יש לה שם לכלב- סימבה . כשתהיה גדולה שחר חולמה להיות וטרינרית

דמויות נוספות