תום

תום בן שש ויש לו אחות קטנה בת ארבע ששמה דריה. סבא וסבתא שלו נולדו ברוסיה והם מדברים רוסית וגם עברית. סבא וסבתא באים אליהם הרבה, במיוחד כשאימא ואבא בעבודה. סבתא מקריאה להם סיפורים יפים ברוסית ובעברית ומנגנת בפסנתר. סבא משחק עם תום ועם דריה במשחק הזיכרון, מלמד אותם שמות של ארצות ושל ערי בירה בעולם וגם מבשל להם אוכל טעים, במיוחד מאכלים מיוחדים מרוסיה. תום הכי אוהב את מרק הכרוב שסבא מכין. סבא אומר שברוסיה הרבה ילדים משחקים שחמט ושבקרוב הוא ילמד את תום ואת דריה לשחק שחמט ואז הם יוכלו לשחק ביחד.

 תום אוהב לאכול מצות בפסח וסופגניות בחנוכה. הוא גם אוהב את חג הנוביגוד, שסבא וסבתא מכירים מרוסיה. בחג הזה שמים בבית עץ, שעליו סבא וסבתא וגם אימא ואבא תולים מתנות לתום ולאחותו. יש ילדים בגן של תום שלא מכירים את החג הזה והוא מספר להם עליו.

תום הולך לחוג כדורסל וכבר יודע להקפיץ טוב את הכדור, אבל הוא עדיין לא כל כך מצליח לקלוע לסל. לפעמים הוא מתעצבן מזה ואפילו קצת בוכה. תום התחיל השנה ללכת לחוג אנגלית וכבר יודע להגיד באנגלית שמות של צבעים. אימא ואבא נותנים לתום דמי כיס כשהוא לומד מילים חדשות באנגלית והוא חוסך את הכסף בקופה שלו. בכסף הזה הוא רוצה לקנות כדורסל חדש, וחולם להיות שחקן כדורסל או טייס.   

דמויות נוספות