תום

תום בן 6 ויש לו אחות קטנה, דריה, בת 4. סבא וסבתא שלו נולדו ברוסיה והם מדברים רוסית וגם עברית. סבא וסבתא באים אליהם הרבה, במיוחד כשאמא ואבא בעבודה.    סבתא מקריאה להם סיפורים יפים ברוסית ובעברית,  ומנגנת בפסנתר. – סבא משחק עם תום ודריה אחותו במשחק הזיכרון ומלמד אותם שמות של ארצות וערי בירה בעולם וגם מבשל אוכל טעים. סבא אוהב להכין אוכל, ובמיוחד מאכלים מיוחדים מרוסיה. תום הכי אוהב את מרק הכרוב שסבא מכין. סבא אומר שברוסיה הרבה ילדים משחקים שחמט ועוד מעט הוא גם ילמד את תום ואת דריה לשחק שחמט ואז הם יוכלו לשחק ביחד.

 תום אוהב לאכול מצות בפסח וגם אוהב את חג הנובי גוד, שזה חג שסבא וסבתא מכירים מרוסיה. בחג הזה שמים בבית עץ, וסבא וסבתא ואמא ואבא תולים על העץ מתנות לתום ולאחותו. חלק מהילדים בגן לא מכירים את החג הזה והוא מספר להם עליו.

 תום הולך לחוג כדורסל וכבר יודע להקפיץ טוב את הכדור, אבל עדיין לא מצליח כל כך לקלוע את הכדור לסל. לפעמים הוא מתעצבן מזה ואפילו קצת בוכה. תום התחיל השנה ללכת לחוג אנגלית, והוא כבר יודע להגיד באנגלית שמות של צבעים. אמא ואבא נותנים לתום דמי כיס כשהוא לומד מלים חדשות באנגלית, והוא חוסך את הכסף בקופה שלו. הוא רוצה לקנות בכסף שהוא חוסך כדורסל חדש וחולם להיות כדורסלן או טייס.        

 

דמויות נוספות