רונה

רונה בת חמש וחצי גרה בעיר גדולה עם הוריה ועם שני האחים שלה – ארז בכתה ה' ואורן בן שנתיים. המשפחה של רונה אוהבת לנסוע לטייל בשבתות, ובקיץ – ללכת לים. רונה מאוד אוהבת לעשות פעילויות יצירה –  אמא הכינה לה בחדרה פינה קטנה עם שני כסאות ושולחן ועליו קופסאות ובתוכן צבעים, דפים, מספרים, דבק ומדבקות. רונה מאוד אוהבת להזמין אחר הצהריים חברות –  היא סוגרת את הדלת בחדר כדי שאחיה הקטן אורן לא יפריע להן וביחד הן עושות יצירה ומתחפשות. יש לה בחדר תיבה מלאה בתחפושות ופריטי לבוש והיא וחברה שבאה אליה מתחפשות ומתאפרות.

 בכל יום רביעי סבתא באה לקחת אותה מהגן. רונה מבקשת מסבתא שתכין כדורי בשר טעימים.  אח שלה, ארז, עוזר לסבתא להכין את כדורי הבשר אבל רונה מעדיפה להסתכל בטלווייזיה עד שהאוכל מוכן. עם סבא רונה אוהבת לבנות בלגו מגדלים, בתים וגשרים. סבא משחק גם עם האחים שלה בלגו, ולפעמים רונה רוצה לבנות לבד עם סבא וחולמת לבנות בניינים גדולים כשתהייה גדולה.

כשאמא באה לקחת את רונה מהגן, היא לפעמים לוקחת אותה לחוג בלט ולפעמים אמא, רונהה ושני האחים שלה הולכים ביחד לגן משחקים ושם היא פוגשת הרבה ילדים מהשכונה. בערב לפני שהיא הולכת לישון אמא מקריאה לה ספור, ורונה במיוחד אוהבת את הספורים על הצב של אורן ותירס חם. היא כבר רוצה ללכת לכתה א' ללמוד לקרוא כדי שתוכל לקרוא ספרים לבד.

דמויות נוספות